RomiKova družina

Stáhněte si

Styx

Další doplňky

Brzy bude mnoho dalších doplňků pro Styx, zatím pracujeme na co nejlepší verzi pravidel.

Pokud si Styx vyzkoušíte a napíšete nám své dojmy z jeho hraní, velmi nám pomůžete. Stejně tak, pokud při hraní narazíte na jakoukoliv chybu, nevyváženost a podobně - dejte nám vědět. My toto v pravidlech opravíme, za předpokladu, že to bude orpavdu chyba.

Styx

29. říjen 2008; 10:21 by RomiK

Dlouhá léta jsme hráli nejrůznější kupované systémy. Některé jsme hráli dlouho, jiné krátce, ale všechny jsme hráli rádi. Jak už to tak bývá, když člověk dlouho dělá nějakou činnost, snaží se ji vylepšovat. A tak to bylo i semnou. Nejdříve vznikl dovednostní systém nazvaný Legendy, následně se vylepšil a přejmenoval na Úsvit legendy. Systém to nebyl špatný, ale byl příliš složitý. To se ukázalo, když k nám přijel na návštěvu Vitus a Ressurection. Shodou náhod si s námi přišl zahrát i Abbe a rovnou vedl hru. Tehdy se ukázala jistá nevýhoda Úsvitu - složitost na pochopení.

Hra skončila nevýrazně, nidko nebyl až tak spokojen. Večer se začalo řešit, jak udělat Úsvit jednodušší a lepší. Všichni postupně odpadli - až na mě a Ressurectiona. Ráno jsme byli schopni hráčům předložit nový, jednodušší a lepší systém, pojmenovaný Styx. Od svého vzniku ušel dlouhou cestu několika několika změn a mnoha testovacích sezení. A sám za sebe mohu říct, že konečně mám pravidlový systém, který mi plně vyhovuje a uspokojuje mě. Navíc to vypadá, že přes počáteční odmítání (on je totiž malinko netradiční nebo se tak spíše tvářím záleží na každém, jak jej pojme) hráči si myslím, že teď jsou s ním čím dál více spokojení.

Styx jako takový je univerzální dovednostní systém s co možná největší svobodou při tvorbě postavy i její hře. Hráč má možnost si sám zaměřit postavu (tedy naskriptovat povolání), připravit a propojit dovednosti...Vypravěč má možnost připravit libovolné herní prostředí (a nemusí se jednat jen o 3D svět). Pokud chcete vědět více o Styxu, stáhněte si jej, přečtěte si jej a zkuste ho zahrát. MOžná budete mile překvapeni...

Download Styx 2.0

Počet stažení:

Doplnění pravidel - Výroba předmětů

Změna pravidel pro bojový přesun

Obranné dovednosti - doplněk pravidel

Postavník pro Styx