RomiKova družina

Obecné informace

Rasa: člověk
Povolání: Hraničář
Stav: Žije
Kampaň: Poinar
Hráč: Naoki
Systém: Dračí doupě Plus

Sabure z pouště

Suchý vítr šlehá do tváře. Slunce oslňuje oči od rána do večera. Všude okolo se šedá barva mísí se žlutou. Pachuť potu šálí smysly. Oázy chutnají jako písek. Bouře srovnávají vše se zemí.

Pocházím ze země, kde se kámen mění v písek a písek v kámen.

Zdobené stany vítají karavany. Velbloudi se tlačí u pramene pitné vody. Obchodník se dohaduje o ceně pepře. Dívka pokukuje po veliteli stráží. Zloděj okrádá spícího archeologa ze severu.

Hodlám povznést čest mého rodu a napsat další kapitolu, která vejde do dějin.

Monumentální kruhové hradby z pískovce. Brána jako hlava písečného hada. Náměstí s mramorovou dlažbou. Domy pyšnící se vlastním znakem. Chrám zvedající se k nebesům. Palác zářící zlatem.

Protože co bych byl bez své rodiny?

Jezdci s šavlemi běží proti nepříteli. Jediný muž rozsévá smrt tančícím kopím. Fialová róba běží rychlejí než oči. Mrtví padají beze slov tváři k laskavému písku. Krev se vsakuje. Země se otevírá.

Nikdo mi nebude stát v cestě a kdo se o to jen pokusí zemře.

Zastupy lidí v řadách. Tři představitelé kráčí k vůdci. Červený znak hrdě vlaje. Delegace přijímá dary za činy. Dav jásá a tleská. Nejradostněji se tváří jeden člen. Nová socha přibyla na čestného místa.

A až nadejde čas, má odměna bude více než jen sladká.

Suchý vítr šlehá do tváře. Slunce oslňuje oči od rána do večera. Všude okolo se šedá barva mísí se žlutou. Pachuť potu šálí smysly. Oázy chutnají jako písek. Bouře srovnávají vše se zemí. Osamocený muž stojí ve středu. Hnědé oči hypnotizují duši.

Me jméno je... Sabure z pouště.

Zpět