RomiKova družina

Obecné informace

Rasa: Goliath
Povolání: Barbar
Stav: Živá, právě probíhající kampaň
Kampaň: Hrdinové svět(l)a
Hráč: Naoki
Systém: DnD 4e

Lo-Kag

Lo-Kag je goliath. Měří 2,5 metrů, což ho činí vysokým i na goliatha a je velmi svalnatý. Má šedou kůži s tmavě hnědýma čárama, zelené oči a pleš. Chodí oblečený v tvrzené kožešinové zbroji, u pasu se mu houpe vak na vybavení, na zádech sekera a kolem krku kamenný talisman. Jeho cílem je pomstít vlastní klan a jinak neustále porovnávat sílu a spojení s přírodou. Dlouhý život v přírodě ho naučil zákonům přírody. Civilizačním výdobytkům jako jsou města nebo intriky moc nerozumí.

Lo-Kag je posledním členem klanu Kamenného medvěda. Je to velmi zvláštní klan, protože na rozdíl od většiny populace Goliathů oni obývají hory na západ Faerunu. Konkrétně střídavě Spine of the World Mts. a Many-Arrows. Klan Kamenného medvěda žil v míru se zdejšími národy a udržoval s nimi obchodní styky, kde medvědi směňovali kožešiny, bylinky a lesní zvěř za vzácnější zboží z údolí. Název pochází od kamenného totemu zobrazujícího medvěda, jenž šaman používal při všech důležitých rituálech. V klanu se věřilo, že v momentě největšího nebezpečí, totem propůjčí celému klanu nezranitelnost a následně dovede klan k vítězství.

Lo-Kag byl velmi nadaným členem svého klanu. Už od mládí se projevoval větší tělesnou zdatností než jeho vrstevníci a aby toho nebylo málo, pravidelně chodíval mimo tábor, někdy i na několik dnů, aby se více zoceloval v tvrdých podmínkách, posiloval vlastní tělo a dostal se do spříznění s Prvotními duchy. Všichni z klanu věřili, že se stane budoucím Ochráncem totemu – prestižní post klanového náčelníka a nositele totemu kamenného medvěda odpovídající pouze šamanovi. Osud měl však jiné plány…

Jednoho večera, když se vracel z jedné ze svých výprav, naskytl se mladíkovi příšerný pohled. Z míst, kde měl stát tábor, stoupal kouř, větší než by táborový oheň mohl dělat. Když zadýchaně dorazil na místo, spatřil známky boje…ne, vlastně masakru. Celý klan ležel mrtev, potlučen, posekán i jinak zohaven, neušetřili ženy ani děti a ve stanu šamana ležel na tisíce kousků rozlomený totem. Zdrcený přísahal pomstu tajemnému nepříteli. Vzal sekeru Aukan, masivní dvoubřitá sekera s ostřím, který vypadá, že je z kamene, a na něm vyrytá hlava medvěda; symbol postavení předávaný z generace na generaci, po minulém Ochránci totemu a kus totemu, který postupem času upravil na kamenný talisman vypodobňujícího medvěda, který nosí okolo krku.

Dlouhá léta se potuloval přírodou na severo-západě kontinentu a hledal informace o nepříteli. Těžko se něco nacházelo vzhledem k jeho obrovské nechuti vstupovat do osídlených oblastí a jakékoliv civilizace. Příroda se stala jeho domovem a zvířata jeho společnost. Naštěstí, přesto že informace se těžko sháněli, nakonec se mu povedlo najít dost stop, které vedli do Podtemna. Když se však tam vypravil, byl přepaden a zajat, čímž mu veškeré naděje na záchranu uhasly… Nebo ne?

Zpět