RomiKova družina

Obecné informace

Rasa: Skurut
Povolání: Hraničář
Stav: Žije, sjednotil skřetích kmenů, Vládce států Dohody
Kampaň: Poinar
Hráč: Viking
Systém: Dračí doupě Plus

Harbyrwydd

„Už se nemůžu dočkat až budu u tetičky, všechno tam bude tak jiné.“ pomyslela si Sofie. Současně, ale pocítila i stesk po mamince a tatínkovi. Musím to vydržet, říkala si v hlavě. Dobré vzdělání je nade vše a když otec nemá jiného dědice musím být připravena na život co nejlépe.

Šakal s devíti muži na kraji lesa u cesty a chtivým pohledem sledoval blížící se kočár. Nešlo o normální dostavník, ale o soukromý kočár, který vypadal docela honosně. Bude to snadná kořist, jeden kočí a maximálně čtyři lidé uvnitř, ale spíše méně, šlechta má ráda pohodlí. Na dohled nebyla ani noha. Život je krásný, takový bonbónek na konci výpravy.

Kočár najednou zprudka zastavil až Sofie spadla do uličky. Pak slyšela práskání bičem, výkřiky bolesti (přepadení?, pomyslela si) a pak jeden bolestný vzdech a žuchnutí. Ticho. Sofie si připravila pletací jehlici. Nechtěla se dát zadarmo. Ležela v uličce kam spadla a čekala na svojí příležitost. Nejdřív slyšela hrdelní hlasy (skřeti?!) a pak pomalé a obezřetné otvírání dvířek. Hlavně se nepohnout. Když ucítila na rameni něčí ruku tak rychle vzhlédla a bodla. Probodla skřetovi krk. Jeho překvapený obličej bylo to poslední co viděla. Pak už jen Tma a Ticho.

Ten kočí nebyl tak špatnej, pár chlapů bude mít na jeho bič památku. Šakal to ukončil jedním dovedným hodem meče. Co může být uvnitř? Zdálo se podle zavazadel, že je tam jedna osoba. Hlavně neudělat blbost. Poslal Thona ať jde z jedné strany. Sám šel z druhé. Thon pomalu otevřel. Šakal udělal to samé na druhé straně, ale mnohem tišeji. Ležela tam lidská žena, která vypadala omráčeně. Ale ve chvíli, kdy jí Thon chytnul se žena vymrštila a bodla ho. Skoro současně vylétla šakalova pěst a tvrdě dopadla na hlavu ženy, která okamžitě ztratila vědomí. Jinak akce docela na nic, samý hadry, knížky a jen pár zlatých. Navíc ztratil dobrýho chlapa. To je znamení, že se mám vrátit opouští mě štěstí.

Ta ženská byla mooooc krásná a Šakala to úplně zasáhlo. Bude to jeho žena ať se komu líbí nebo ne. Ještě ten večer si ji vzal… …a tak byl zplozen HARBYRWYDD.

Prvních šest let byl vychováván otcem a šamanem. Už odmalička pociťoval svojí odlišnost. Byl silnější a rychlejší než ostatní děti jeho věku. To je štvalo a tak ho pronásledovaly vždy ve skupině a pak mu naložily. On se na oplátku tiše plížil lesem a přepadal je po jednom ze zálohy. Jeho útoky byly tvrdé a rychlé. Jeho otci se to líbilo. Říkal si, že jednou z něj bude můj dobrý nástupce. Kdyby to takhle pokračovalo dál vyrostl by z Harbyrwydda bezcitný a krutý skurut, ale v šesti letech poznal svoji matku Sofii. Ta ho postupně naučila nenávidět skřety a hlavně svého otce Šakala. Spolu s matkou pak plánovali útěk ve vhodnou chvíli. A teď tři nejdůležitější události, které nejvíce ovlivnily Harbyrwydovu osobnost.

Ta první se stala v jeho deseti letech. Zase jednou oplácel a velmi brutálně zbil jednoho čtrnáctiletého skřetího mládence. Tentokrát to ovšem přehnal a jelikož měl chlapec tři starší bratry začali ho pronásledovat. Nestačilo však jenom se schovat v lese jako vždy předtím, ale tentokrát to byl pravý lov, který trval několik dní. Tak v Harbyrwydd poznal dosud neznámé schopnosti. Instinktivně věděl kudy nejlépe jít, kde najít potravu, vodu, kde se skrýt a kde přenocovat. Po několika dnech bratři lov ukončili, když viděli jak jim Harbyrwydd uniká. Harbyrwydd ještě den počkal a pak se vrátil do vesnice. Šel nejprve za matkou. Ta mu neskutečně vynadala co to udělal, že ho přeci učila podle Písma oko za oko, zub za zub a né se krutě mstít. A řekla, že to bylo naposledy, protože tak se nechová její syn. Toho hluboce zasáhlo. Ten večer byla svolána kmenová rada, protože Šakal se v tomto případě vzdal rozhodování, protože šlo o jeho syna a nechtěl být nařčen z nadržování. Rada rozhodla, že Harbyrwydd musí sloužit po dobu jednoho měsíce rodině zraněného. Byl to dlouhý měsíc.

Druhá událost se stala, když bylo Harbyrwydovi 17 let. Jeden skřeťák, kterému bylo asi 25 urážel jeho matku. Jen naznačím, že padala slova lidská kurva, čubka a tak. Říkal to v souvislosti s Šakalem, jak to že je s takovou…..teď ty výrazy. Harbyrwydd jen mlčky poslouchal a pak mu jen řekl: „Skončils?“, „Jo“, prones skřet, „Teď zemřeš“, a s tím se na něj Harbyrwyd vrhnul holýma rukama. Skřet stačil tasit jeden ze svých mečů, ale nemohl ho hned zapojit do akce, jen udělal šrám přes hruď. Pak se oba dlouho váleli v prachu a zápasili na život a na smrt. Pak najednou pohyb ustal a po chvíli zase začal. To se Harbyrwydd mátožně zvedal od svého mrtvého protivníka. Harbyrwydd nebyl potrestán, protože se zachoval podle skřetího práva. Podle stejného práva si také ponechal jeho výzbroj. Tj. hlavně dva meče a pobíjenou zbroj. To je zatím jedinkrát kdy Harbyrwydd zabil.

A poslední událost jeho života se stala nedávno a byla velmi tragická. Jednou se Šakal velmi opil a večer chtěl Sofii, ale protože ho odmítla tak jí praštil. Ona upadla a bouchla se hlavou o stůl a zemřela. Když se to Harbyrwydd ráno dozvěděl nečekal na nic vzal své dva meče a vrhnul se na otce. V zuřivosti na nic nemyslel a tak Šakal neměl problém jeho útoky vykrývat. Snažil se ho přitom uklidnit, ale pak i on podlehl šílenství a několika dobře mířenými ranami Harbyrwydda odzbrojil a omráčil. Ten se probudil v šamanově stanu s obvázanou hlavou a rukama. Rozhodl se, že uteče a pak se jednou pomstí. Řekl si, že třetí noc uteče, cítil se už lépe. Jeho tělo se vždy rychle hojilo. Třetí den večer se na něj šaman tak divně díval. A pak, když odcházel z chatrče po západu slunce jen prohlásil: „Netoulej se venku dlouho Harbe, budem tě potřebovat…“ Harbyrwydd to bral spíš jako sen, vždyť kdyby šaman něco tušil jistě by vše řekl Šakalovi. Ale kdo ví kudy vedou stezky intrik…

Po půlnoci se vyplížil z chatrče, posbíral své vybavení a ze šakalovi chatrče ukradl jeden z jeho mečů a vzal si medailónek po matce, kde je jeho děd a babička. (které hrozně moc touží poznat a patřit k nim) Pak už jen vešel do tmy lesa a pro kmen Mrtvého Králíka zmizel.

Zpět