RomiKova družina

Obecné informace

Rasa: Člověk
Povolání: Bojovník
Stav: Žije
Kampaň: Poinar
Hráč: Gladius
Systém: Dračí doupě Plus

Marcus Julius Gladius

"Dnes je váš významný den,po osm let jsme vás cvičili, někteří z vás budou bavit lidi v aréně, jiní budou táhnout s armádou jako vojáci nebo důstojníci, někteří z vás se rozhodli pro cestu cti a ideálu, zbytek z vás se rozhodl pro boj jako tanec a hru, teď záleží jen na vás, co uděláte s tím,co jsme vás naučili."Hlas mluvčího zaskřehotal ve výškách a kolem stolu se ozval mladistvý smích.

Hostinský pozvedl zrak a podíval se směrem ke stolu, přitom pro sebe zamumlal "To nám ten den hezky začal,od rána sem nikdo nezavítal, až na ty tři mladíky. Co je v tý akademii můžou asi naučit, když jako první jdou do hospody? Snad se to během poledne zlepší."

U stolu seděli tři mladíci. Jeden z nich zvedl korbel plný piva a zvolal "Marcusi a Serene, jsem velice rád,ze jsem vás dva mohl poznat, strávit s vámi roky na akademii. Rád bych připil na naše trio a na to,že to tak bude i nadále."

Korbely bouchly o sebe, až probraly hostinského,který se ke stolu nevrle podíval.

"když už jsi to nakous Sirie,rád bych věděl co máte v plánu teď, po ukončení studia. Pojedete domu? Nebo se jen tak toulat divočinou?" Zeptal se pohublý blonďatý mladík jménem Seren.
"No já už jsem doma byl, a pro pár dní mi to stačilo." U stolu se znovu ozval smích, jak se ostatní zasmály té představě, Sirioa otce, králova herolda jak vítá syna tím svým zdlouhavým hlasem, zvyklým uvádět návštěvy u dvora.
"Takže já jsem připraven vyrazit jak říkáš Serene do divočiny a zachraňovat sličné pany od všeho zlého,a byl bych moc rád kdyby jste se přidali,a putovali jsme společně." Pronesl mladík v kvalitním oblečením a s erbem na prsou.
"Zachraňovat sličné pany, by spíše měli jejich otcové před tebou, neboť o vás šlechticích je známo, že zachraňujete sličné pany,jen před panenstvím." U stolu se znovu ozval smích přísedících a Seren pokračoval: "Ale jinak i já už jsem připraven vyrazit na cesty, a co ty Marcusi přidáš se,nebo pojedeš domu?"
"Já se k vám přidám, ale vyrazil bych přece jen na západ, do Dorsu, skoro všichni známý hrdinové o kterých jsme slyšeli, tam strávili nějakej ten čas."
"Tak přeci jen za rodinou, všichni tady víme, že máš rodinu v Gurbundách,a odtamtud je to do Dorsu jen kousek."Ozval se Sirus.
"Ne za rodinou ne, poslali mi dopis jak mi gratulují a nějaké peníze do začátku, ale naznačili, abych se domu nevracel."dokončil Marcus.
"Jak to? Na každýho z nás se doma těšili, až jim přineseme ukázat diplom o ukončeni studia,a že už jsou z nás muži?"zeptal se Seren.
"Víte co, dáme ještě jedno a já vám to povím. Pak vyrazíme nakoupit něco na cestu." Navrhl Marcus a Sirius zavolal na hostinského
"Víte" pokračoval Marcus "Naše rodina na tom není špatně, co se peněz týče, dokonce mě nechali pokřtít, mé celé jméno je Marcus Julius to je po matce a Gladius to je po otci, otec vlastní v Gurbundách kovárnu a obchod se zbraněmi a zbrojemi, když mi byly tři roky narodil se mi bráška."
" A rodiče začali mít raději jeho než tebe, a tak se tě chtějí zbavit."skočil mu do řeči Seren
"Ne tak to není Serene, když my bylo šest let,měl jsem mladšího bráchu na starosti. Jako vždy, rodiče měli dost práce, otec s kovárnou a obchodem a matka doma. My jsme si s mou partou tam u nás hráli na náměstíčku u rybníka, a když jsem nedával pozor,tak bráška spadl do rybníka a utopil se, matka už mě nechtěla ani vidět a otec mě seřezal co to šlo, a pak mě poslal sem do Letuchu na šermířskou akademii, s tím, abych se už domu nevracel."dopověděl Marcus.
"To nás moc mrzí Marcusy, dopijme a vydejme se na cestu."Pronesl Sirus a Seren přitakával, dopili, a všichni tři vyšli z hostince ven.

Mladík v koženém kyrysu polil rozpálené ohniště a vyhoupl se na koně,u pasu se mu houpala lehká šavle s kratkým mečem a dýkou, na boku koně u sedla měl připevněny lehký trojzubec a mačetu, vzadu u sedla pak měl batoh s ostatnímy věcmi na cestu,přes záda měl krátký luk a toulec s šípy, jak jeho kůň pozvolna šel po Dorské cestě směrem k Potůčkům, kam chtěl mladík dorazit do večera, přemýšlel co se během dvou měsíců událo.

V Letuchu se přidali se Serenem a Siriusem ke karavaně mířící na D´Anjensovo panství, v půlce cesty přišli o Serena,když je přepadli loupežníci, jeho smrt byla rychlá a bezbolestná, nebo alespoň tak to ostatní strážci karavany. Řikali, šíp ho zasáhl přímo do oka.

Se Siriusem pak dojeli na D´Anjensovo panství vzali odměnu a vyrazili na sever do Dorsu, cestou přišel i o Siriuse - v malé bezejmenné vesničce, když zachraňoval sličnou panu od panenství a nachytal je její otec, který Siruse probodl vídlemi,a následně byl zatčen a oběšen Za vraždu urozeného, a tak do Dorsu dorazil sám se vzpomínkou na své věrné přátele, z mladíka už se stával muž.

Zpět