RomiKova družina

O dlouhodobých kampaních

Naše družina hrává převážně dlouhodobé kampaně v jednom systému. Nyní hrajeme nejvíce v DnD 4e.

Roky jsme hráli nejrůznější fantasy světy - Tarii, Asteion i náš Poinar. A také v podstatě historickou Evropu. Po roce hraní v totmo prostředí jsme se štastně (a nečekaně) vrátili opět na Poinar a urychleně přeběhli na Forgotten Realms.

Naděje Lordaeronu

Ledový trůn opět ožívá, Arthas se probudil a chce si vzít, oc je po právu jeho...své dědictví, království svého otce.

Kdysi dávno se mladý paladin Arthas vydal na cestu pomsty proti nemrtvým a démonům. Jehp úděl nebyl lehký a dovedl jej až před rozhodnutí - použít mocný magický artefakt Mrazivý smutek a vyhrát válku nebo nepoužít a ztratit vše?

Arthas se rozhodl, i když to stálo život jeho blížkého přítele Muradina a vytrhl meč z kamene. Porazil služebníka temného pána, sám však zešílel a stal se novým nástrojem v rukou Krále lichů.

Po měsících strávených v Northrendu se Arthas vrátil aby dokončil co Pohroma nemrtvých začala - rozvrácení království svého otce. Ani on netušil, že cílem Pohromy nebylo zničení světa živých, ale příprava na příchod mnohem většího zla - Plamenné legie vedené démonem Archimondem.

Invaze Plamenné legie začala a nebyl nikdo, kdo by se jí mohl postavit...až na dávno zapomenutou zemi Kalimdor, domov Temných elfů. Ti si pro svoji nesmrtelnost uchovali vzpomínky na poslední Archimondovu invazi a nyní se spojili s orky i lidmi aby odvrátili plamennou hrozbu. Co si budeme povídat, podařilo se jim to.

Temní elfové propustili i jednoho ze svých prastarých vězňů, lovce démonů Ilidana. Ten býval kdysi temným elfem, ale toužil po moci víc než kdokoliv jiný a zradil svůj lid. I v této válce dostal řpíležitost ke zradě a opět se jí neubránil. V touze po porážce démonů se sám stal polodémonem. Invaze byla zastavena a Ilidan vyhnán...

Vrátil se, aby se pomstil svému lidu i Králi lichů sedícím na Ledovém trůnu.

Opět zuřila válka a na jejím konci se stalo to nejhorší co mohlo - Arthas, služebník Krále lichů se stal jím. Arthas se stal novým Králem lichů a usedl na ledový trůn.

Sporům a válkám nikdy nebude konec. Ať už válčí lidé s lidmi nebo s kýmkoliv jiným. Nicméně, na celý Lordaeron se žene mnohem horší pohroma - Artas se probudil ze svého "zimního" spánku a něco připravuje...