RomiKova družina

Anketa k doplňku

Mnoho dalších anket

Diskuze k doplňku

Urči životní sílu

Všichni, který hrají hraničáře a nebo jsou PJ vědí, jak je občas složité dodat hraničáři přesné číslo úrovně cizí postavy. Ne každý hraničář tuto dovednost ovládá, ale ti, kteří ji ovládají jsou trnem v oku mnoha PJ. Nejde o to, že by hraničář dokázal odhadnout úroveň, ale sdělit číslo úrovně ve hře, kde postavy úroveň neznají je malinko nesystematické. Proto jsem se s hráčkou hraničářky rozhodl zavést menší úpravu pravidel, nijak se to však nedotkne schopnosti, jen ji to posune kousek jinam – více ke hraní a dále od čísel.

Jak to tedy udělat?
Jakmile začne hraničář zjišťovat auru a odhadovat úroveň, PJ mu nesdělí číslo úrovně, ale barvu kvality duše. Hraničář má tabulku barev stejnou jako PJ, jde jen o zahrání postavy – postava již nebude vědět číslo, ale barvu a hráč bude vědět číslo.

Rozdělení barev jsem udělal na principu duhy, jelikož duha byla součástí různých mýtů a dá se dále využít i v pravidlech pro svět – jako projev přírody a podobně (ve fantasy se nutně nemusíme držet pravidel pro optiku).

Každé barevné spektrum se dělí na tři podspektra:

Bílá:
- Mléčná: 1. úroveň
- Bílá: 2. úroveň
- Krémová: 3. úroveň

červená:
- světlá : 4. úroveň
- střední: 5. úroveň
- tmavá: 6. úroveň

oranžová
- světlá: 7. úroveň
- střední: 8. úroveň
- tmavá: 9. úroveň

žlutá
- světlá: 10. úroveň
- střední: 11. úroveň
- tmavá: 12. úroveň

zelená
- světlá: 13. úroveň
- střední: 14. úroveň
- tmavá: 15. úroveň

modrá
- světlá: 16. úroveň
- střední: 17. úroveň
- tmavá:18. úroveň

fialová
- světlá: 19. úroveň
- střední: 20. úroveň
- tmavá: 21. úroveň

Pro potřeby hraničáře a rozpoznávání osobnosti objektu lze ještě zavést další drobnost - čistota či zakalení barvy. Princip je velmi jednoduchý - dobří lidé mají čistou auru a ti špatní mají auru kalnou. tím dáme hraničáři i schopnost lehce odhadovat lidi a pomůžeme mu hrát jeho dlaší dovednosti zaměřené na kontakt s lidmi.