RomiKova družina

Anketa k doplňku

Mnoho dalších anket

Diskuze k doplňku

Poslední naděje*

* Aplikace pro DrD+ (Verze 1.1)

Tuto schopnost má pouze čaroděj a to od 11. úrovně. Spočívá v tom, že čaroděj může použít více magenergie, než má k dispozici. Ale pro toto použití platí mnoho omezení:

  1. Použití Poslední naděje je omezeno na seslání jendoho kouzla. Sesílací cena kouzla je omezená čarodějovou mezí zranění, jak je uvedeno níže.
  2. Čaroděj získá zranění, kde Síla Zranění = Magenergie + 1k6, pokud kouzlo stojí např. 3 magy, zranění bude 3 + 1k6 (dále je nutno převést Tabulce zranění a únavy). Magenergií se bere potřebná magenergie kouzla, nikoliv to, za kolik čaroděj kouzlo seslal (aby se omezilo levné čarování s použitím oborových schopností) Zranění je samozřejmě psychické (?)
  3. Maximální množství magenergie, kterou může kouzlo stát, je rovno čarodějovi Mezi Zranění
  4. Obtížnost seslání je mnohem vyšší, zvedne se o jednu úroveň, názorně to ukazuje příklad dole. (Pokud čaroději padne fatální neúspěch tak můžou nastat opravdu nepříjemné situace, čaroděj umírá v bolestech, mozek se mu pomalu vypaluje, neúspěch - čaroděj přijde o životy a kouzlo se nepovedlo).
Příklad:
Kouzlo Astrální síla má obtížnosti:
+22
+25
+28
Pokud použijeme místo many životy zvedne se celá řada o další sloupec. Takže to bude vypadat takhle:
+25
+28
+31
  1. Následující den čaroděj nemůže zaostřit vůli, aby si nameditoval nové magy. Další den získá jen poloviční množství magenergie.
  2. Čarodějova inteligence je na týden snížena o 2. Po tuto dobu čaroděj také pociťuje bolest hlavy a je šance, že se čaroději nepovede zaostřit vůli. Každý den si hází proti pasti Vol + 2k6+ nezaostří vůli - 14 - zaostří vůli. Každý další den klesne past o jedna. jakmile by došlo k automatickému úspěchu, přestávají vedlejší efekty použití Poslední naděje.
  3. Tuto dovednost dokáže čaroděj použít kolikrát chce, ale s každým dalším použitím v tom samém roce se zvyšuje náročnost pasti o +2. Pokud by se past dostala na dvojnásovek čarodějovi vůle (při jiném než prvním použití v tom samém roce), čarodějova inteligence klesá trvale o 1. S novým astrálním rokem se past sníží opět na 14.
  4. Postihy a následky se neřídí počtem čerpaným magů. Je jedno zda čaroděj využije magy 2, nebo 20. Nejhorší je pro něj prolomení bariéry, aby mohl čerpat magenergii.

Někomu se to může zdát dost nereálné a podmínky drsné, ale je nutno si uvědomit, kdy je možno této schopnosti využít. Čaroděj je v bezvýchodné situaci a jde mu o život. Jediné co ho může spasit, nebo mu dát alespoň naději je nějaké jeho kouzlo, ale čaroděj nemá magenergii. Tato situace čaroděje vybičuje k poslední naději o které se píše v zakázaných knihách a zkusí to. Mezi učenci se vedou spory o to, odkud to vlastně čaroděj magenergii čerpá. Verzí je mnoho, ale nejvíce se jich přiklání k té, že narušují přirozenou magickou rovnováhu světa a proto se o této schopnosti píše jen v zakázaných knihách.

Autoři: Viking (na DraciDoupe.cz Hrozen), Kin
Recenze: RomiK